Управління

Основні принципи управління
   І. Підвищення якості освіти:

1. Створення належних умов для забезпечення рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої професійної та початкової допрофесійної підготовки, безперервної освіти упродовж усього життя, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства.

2. Підвищення якості в організації проведення і змісті тематичного оцінювання учнів. Запровадження стандартизованих технологій їх проведення .

3. Впровадження інформаційних педагогічних, комп’ютерно – орієнтованих і телекомунікаційних технологій.

4. Забезпечення оперативного інформаційного обміну щодо навчальних досягнень учнів. Опрацювання рейтингових систем дослідження ефективності роботи вчителя, навчальних досягнень учнів.

5. Забезпечення результативності навчально - виховного процесу, ефективності використання матеріально – технічної бази та коштів на функціонування і розвиток закладу освіти.

ІІ. Удосконалення змісту освіти:

1. Приведення у відповідність науково – методичної , дидактичної бази, яку використовують вчителі у своїй роботі до змін у змісті освіти, які обумовлені змінами у програмах викладання навчальних предметів.

2. Удосконалення змісту предметів та курсів за вибором, факультативів варіативної складової навчального плану.

3. Пошук і розробка нових спецкурсів з урахуванням потреб учнів та їх батьків.

4. Продовження роботи щодо методологічної переорієнтації навчально – виховного процесу на компететнісно – орієнтоване навчання і виховання учнів у контексті нової парадигми освіти.

5. Підтримання сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки та стимулювання інтелектуально та творчо обдарованих дітей.

ІІІ. Підвищення професійної майстерності кадрів:

1. Удосконалення системи безперервної освіти та створення умов для підвищення професійної майстерності вчителя, вихователя..

2. Забезпечення належних умов праці педагогічних працівників.

3. Забезпечення умов для професійної самореалізації педагогічних працівників.

4. Підвищення організаційної та науково з методичної активності методичних об’єднань.

5. Розвиток науково – методичної , дидактичної бази методичного кабінету.

6. Зміцнення зв’язків з науково – педагогічними організаціями, вузами міста.

7. Впровадження інтерактивних форм методичної роботи.

8. Запровадження елементів дистанційного навчання та телекомунікаційних засобів у систему післядипломної освіти педагогічних працівників.

9. Спрямування зусиль педагогів на забезпечення можливостей здобуття учнями якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

ІV. Педагогічна підтримка учнів, вихованців:

1. Збереження здоров’я дитини, її духовного стану і всебічної гармонії розвитку.

2. Формування здорового способу життя.

3. Підвищення якості профілактичної роботи з учнями, які схильні до правопорушень, пропуску занять без поважних причин, шкідливих звичок.

4. Проведення роботи щодо соціального захисту учнів та вихованців.

5. Створення необхідних умов для підтримки та розвитку природних нахилів та здібностей кожної дитячої особистості.

6. Удосконалення профорієнтаційної роботи з учнями 5-9-х класів з метою найбільш раннього вибору ними галузі майбутньої професійної діяльності.

V. Розвиток демократичних процесів:

1. Розвиток партнерських стосунків між адміністрацією і органами громадського самоврядування. Активізація роботи ради закладу, піклувальної ради, батьківського комітету, профспілкового комітету , залучення цих структур до визначення ефективності роботи закладу, створення спільного бачення його розвитку.

2. Підвищення правової культури всіх учасників навчально – виховного процесу. Реалізація Концепції громадянського виховання.

3. Розвиток партнерських стосунків з родинами на засадах родинно – шкільного виховання.

4. формування в учнів високої свідомості та гідності, почуття відданості Україні, готовності до виконання громадянського й конституційного Лобов’язку щодо захисту її національних інтересів.

VІ. Підвищення якості управління навчально – виховним процесом:

1. Створення умов для підвищення відповідальності класних керівників та вчителів – предметників за результатами своєї роботи, активізувати роботу ШМО класних керівників та вчителів – предметників.

2. Розробка та запровадження технологій вивчення ефективності роботи вчителя, класного керівника, адміністрації закладу. Створення системи підвищення відповідальності кожного працівника за результати своєї роботи.

3. Розвиток інформаційного забезпечення та інформаційного обміну контрольно - аналітичної діяльності.

4. Здійснення всебічної підтримки розвитку та функціонування учнівського самоврядування.

VІІ. Забезпечення належного рівня умов функціонування закладу. Розвиток матеріально – технічної бази:

1. Домагатися дбайливого ставлення всіх учасників навчально – виховного процесу до ресурсів закладу. Безперечно вживати заходи щодо економічного використання тепла, води, електроенергії та бережливого ставлення до майна закладу .

2. Координувати роботу щодо зміцнення матеріально – технічної бази, науково – методичного забезпечення навчальних кабінетів.

3. Забезпечити безпечні умови функціонування закладу, збереження та зміцнення здоров’я учнів, вихованців, працівників.

4. Ужити заходів щодо подальшої комп’ютерізації закладу, забезпечення ліцензійними програмними засобами, сприяти більш активному впровадженню нових інформаційних технологій в управлінській діяльності та у навчально-виховному процесі.