Ми пам'ятаємо...

Підтримуючи ініціативу Харківського міського голови щодо святкування 75-ї річниці Перемоги та вшанування пам'яті воїнів Другої світової війни, в нашій школі розпочинається акція "Естафета пам'яті "Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!"

Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

В ці пам'ятні дні ми згадаємо наших рідних та близьких, які захищали свою Батьківщину від нацистських окупантів,вшануємо пам’ять  тих, хто залишився на полях битв..

Дистанційний урок

"День Пам'яті та примирення"

Пам'ять... Вона не має початку і не має кінця…  75 років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат на українських землях, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів українців. Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України.

Війна, що прийшла на українську землю, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл. Тіла солдат, полеглих в ті страшні часи, давно стали землею і завдяки одному серцю, яке перестало битися тоді, сьогодні на нашій землі б'ються тисячі сердець! Війна розділила родини, скалічила людські долі. Знати і пам`ятати правдиву історію важливо завжди, оскільки навіть через багато десятиліть з`являються нові деталі, факти, спогади і свідчення

8-9 травня більшість європейських країн, у тому числі й Україна, відзначають День пам’яті та примирення, а також День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять усіх жертв цієї жахливої трагедії ХХ сторіччя та з вдячністю згадуємо тих людей, котрим вдалося повернутися з війни живими.

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Період, що ввійшов в історію людства як Друга світова війна, охоплює рівно шість років - із вересня 1939 по вересень 1945 р. Ця війна буда найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство. У ній брала участь 61 держава - понад 80% жителів планети. До армій воюючих держав було мобілізовано понад 100 млн. осіб. Людські втрати становили майже 60 млн. убитими і понад 90 млн. чоловік покаліченими.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Найтяжчі – демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Демографічні зміни такого характеру відбулися внаслідок взаємодії багатьох чинників: мобілізації значної частини чоловічого населення та їх масової загибелі; депортацій 1939–1941 та 1943– 1945 років; загибелі мирного населення на теренах воєнних дій воюючих сторін; евакуації у тилові регіони  на початку війни; масового знищення нацистами значної кількості військовополонених і цивільного населення; депортацій працездатного населення на примусові роботи до Німеччини; жорстокого протистояння сил руху опору в німецькому тилу; високої смертності під час окупації від голоду та хвороб; значного зменшення народжуваності тощо.

Отже, історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями  Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.

…І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

Пам'ять... Нетлінна і вічна. Вона залишається в наших серцях. Адже тільки той,хто пам'ятає минуле

,вартий майбутнього.

Привітання від учня 2-А класу Капцевіча Івана

Вітання ветеранам передає учениця 2-А класу Анан'єва Міра

Музей історії Великої Вітчизняної війни змінив назву

Віртуальна екскурсія до Національного музею історії України у Другій Світовій війні

Спеціальний випуск шкільної газети на честь 75 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Изображение 039.jpg

Изображение 040.jpg

Изображение 041.jpg

Изображение 042.jpg

Изображение 043.jpg

В рамках Всеукраїнської естафети пам'яті в нашому закладі було проведено урочистий захід.

Представники  громадської організації ветеранів України Немишлянського району м.Харкова передали пам'ятні символи естафети -  кубок з символікою міста Харкова та організації ветеранів України і  альбом-літопис.

IMG-86c5c69fc397db3f1a5060e267742073-V.jpg

IMG-242f01e788f149579f46a1310f347afe-V.jpg